Dla kogo kolorowankę?

Kolorowanki dla dzieci to wspaniała atrakcja dla każdego dziecka w wieku przedszkolnym bądź wczesnoszkolnym. Nie znam dziecka, które nie lubiłoby kolorowanek i nie spędzałoby długich godzin na kolorowaniu obrazków. Kolorowanki świetnie rozwijają wyobraźnię.

Przede wszystkim dzieci poznają kształty, wzory i mają styczność ze światem zwierząt, roślin czy podróży. Dzieci nie tylko dowiadują się jakich kolorów powinny być konkretne kwiaty czy zwierzęta, ale także rozwijają swoją wyobraźnię i mogą czynnie zmieniać ich kolory, aby sprawić, żeby obrazek był oryginalniejszy i bardziej osobisty. Można kupować gotowe kolorowanki, które zazwyczaj zawierają setki takich kolorowanek i często także kolorystycznych łamigłówek. Można także ściągnąć gotowe kolorowanki dla dzieci do druku i podsunąć je dziecku do kolorowania. Dzięki temu możemy sami jako rodzice skompletować własną książeczkę z wybranych kolorowanek. Dziecko może samo wybierać wzory i poziomy trudności. Jeśli dziecko nudzi się już klasycznymi kolorowankami, możemy zaproponować mu kolorowanki, na które składa się wiele drobnych elementów.

Dzięki temu może ono ćwiczyć precyzję, ale także łączenie kolorów, dobre oko i cierpliwość. Równe pokolorowanie obrazków bez wychodzenia poza linie, często oznacza długie godziny spędzone na precyzyjnym odrysowywaniu, które tak naprawdę wcale nie jest takie proste i niejednego dorosłego by już po prostu zdenerwowało. Myślę, że to świetna rozrywka dla dzieci w każdym wieku i każdy znajdzie coś dla siebie.